70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kasy fiskalne Szczecin

Kasy fiskalne Szczecin

Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Poznajemy najnowsze innowacji w prawie, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W działanie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale i w dziale dobra pracy, czy prowadzenia kampanie gospodarczej, wiedze i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Bobolice

Zmiany w założeniu w 2019 roku
Nieodpłatna poradę prawna dostępna szerzej

faktoria

faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z poradzie prawnej w sposób nieodpłatny może użyć wszystka kobieta, której nie występować na taką usługę. Jedynym warunkiem uzyskania darmowej usługi będzie złożenie odpowiedniego oświadczenia. Taka ofertę to szczególnie interesująca wiadomość nie tylko dla obywateli, ale i dla adwokatów i radców prawnych, dla jakich będzie wtedy kolejne źródło dochodów.

Zmiany w ustawie o SN

Wraz z drugim rokiem zaszła w życie i nowelizacja w ustawie o Sądzie Najwyższym. To dzieło postanowienia Trybunału Sprawiedliwości i Unii Europejskiej. Gwarantuje ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku życia, którzy zmarli w okres spoczynku.

Zmiany w KRS

Podpisana przez Prezydenta została również ustawa o KRS, która stosuje ważne zmiany. Zmiany te mają funkcjonować w tamtym dniu po publikacji ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Zmiany w dziale alimentów

11 stycznia 2019 roku zaszła w życie i ustawa, które zabezpiecza i zwiększa proces ścigania alimenciarzy, którzy występują z łożeniem środków na indywidualne dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszystkich danej dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy instytucjami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi ważne sankcje stawiane na pracodawców i za nielegalne zatrudnianie osób zalegającymi z ceną alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od pewnego okresu przyzwyczaiło już obywateli, że całe zmiany dotyczące kas fiskalnych wydawane są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak samo istniałoby w dzisiejszym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, które zamierzały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły jeszcze w mieszkanie.

Niższe limity podatkowe, a większe kary

Nie w 2019 roku będzie można łatwiej stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie także można mniej odliczyć. Założone są również znacznie cenniejsze niż jeszcze kary za oszustwa i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony bycie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo atrakcyjne zmiany czekają przedsiębiorców, którzy w znanych firmach zajmują nie tylko swoje dzieci, ale też żony. Wynagrodzenie dla członków grupy będzie mogło być brane jak koszty uzyskania przychodu. Znacznie szybko będzie rozliczyć stawkę podatkową. Nowe przepisy dostały w działanie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w sklepie

W tym roku zmieniły się również diametralnie zasady dotyczące rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie wyłącznie po wykazaniu, że pojazd stosowany jest jedynie w punktach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie działanie będzie ciężkie. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi zajmują się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Bobolice

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments