70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

lombard, życie pod zastaw Wadowice zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Wadowice zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw

Czy jest punkt, w którym można pozyskać fenomenalne okazje? Pozyskać ekstraordynaryjne przedmioty, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? W rzeczy samej, taka przestrzeń jest i jest nią każdy lombard, który tylko znajdziecie. Nie ma dwóch takich samych lombardów, w każdym z nich spotkasz inny wybór, w każdym z nich możesz nabyć odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie wiesz, co znajdziesz. Warto poznawać lombardy, szczególnie jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Biecz zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów jest naprawdę odmienne. Nie ma w sumie czemu się szokować, gdyż nasze pierwsze perypetie z lombardami w rzeczy samej nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to pamiętają, to pierwsze lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Małe pomieszczenia, nieciekawy kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy gest, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu chwilę i znaleźć coś? Na pewno komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w pilnej opresji i szuka tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Biecz zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą cenę za zbycie albo zakup, to błądzi. Szef lokalu zawsze miał ochotę kupować jak najtaniej, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, wykorzystując to, że ludzie nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Szczęśliwie tamte czasy już minęły, a nasze komisy przesiąka kultura krajów zachodnich, która ma nieco inne nastawienie do tematu, zatem możemy bez obiekcji zwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Teraz spora część lombardów jest dość przestronna. Dba się o to, aby konsument miał się przyjemnie oraz aby miał okazję coś wybrać. Wszystkobywa znacząco poukładane, aby bez stresu móc przejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Biecz zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może trochę do podstawy, czyli tego, czy w komisach można znaleźć tylko wiekowe przedmioty, czy też jakieś nowiutkie oraz interesujące i może niekiedy niezmiernie cenne? Na początek warto zaznaczyć, że w komisie, jeśli chodzi o jakość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Bez owijania w bawełnę, aby wycenić czegoś wartość, trzeba mieć na ten temat wiedzę. Możemy przecież znaleźć jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać różne rupiecie, typu zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie są zdatne do naprawy. Z tego powodu znajdując się w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy interesującego znaleźć?

W komisach możemy odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak duży jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Bo przecież możemy spotkać komis wyłącznie ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z biżuterią.

Jeżeli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w komisie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w niskiej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas okazja. Dokładnie możemy poznać przedmiot, poznać jego uszkodzenia, dzieje, no i oczywiście wypróbować. Może to być także szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich urządzeniach nieco zarobić. Możemy przecież kupować rzeczy używane i sprzedawać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Biecz zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Wystarczy tylko rozglądać się w sieci i poszukać najbliższych lombardów. Później od czasu do czasu można pójść do nich oraz wyszukiwać realne perełki.

Lombardy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeżeli mamy jakąś wielką pasję i kolekcjonujemy różne interesujące przedmioty, to w komisach możemy właśnie odszukać je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, gazety i różne inne rzeczy. Ot tak musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Wolne w komisie

Czasami, zamiast spędzać wolny czas w galerii albo w markecie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś większego lombardu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już wielką przygodą.

Stare zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem trafimy też na pracownika lombardu z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę wielce szokujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc czasami komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Biecz zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy