70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy ważyć na wiele kategorii – jeden z planów opowiada o turystyce popularnej i skutecznej, kwalifikowanej. Co dobre w bieżących latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie ale w Polsce. Jeszcze bardziej nas zajmuje szukanie miejsc mniej znanych, tylko przez toż niezwykle dyskretnych i oryginalnych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie jedynie wielkie jeziora

Oczywiście jeszcze największym powodzeniem cieszą się Wielkie Jeziora Mazurskie. W czasie letnim, lecz jednocześnie pd koniec miesiąca a do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla wytrawnych żeglarzy problemem stoi się wzrastająca liczba motorówek natomiast wtedy często przypominających niewielkie stateczki. Pomimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się coraz więcej małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa porusza się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „ludnych”. Natomiast to przenigdy nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych danych dużo na wschód) że o keje i mariny. Jednak jak zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najistotniejszych w Polsce. Wybiera się w ścianach Wigierskiego Parku Społecznego i całym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest mieć tu swoją łódkę, bo z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora będące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem pewno istnieć jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze naszą łódką na bliskie Jezioro Czarne. Najważniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełny rok przyciąga płetwonurków.

Natomiast w towarzystwu?

Natomiast w pobliżu tych młodszych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wywiera na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wystawiona na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii budzą się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz jednocześnie podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej znajdywała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na widać nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments