70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stargard

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stargard

Organizacja ceremonii pogrzebowych

Człowiek rozwija się i umiera. Pogrzeby zbierają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a też z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności powiązanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny być stworzone profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Szczecin

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu twarzy powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do dopełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że są podejrzenia, że zgon spotkał w sukcesu wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może przecież otrzymać taki list od lekarza sądowego, który badał przerwy w punkcie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa

poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni od chwili śmierci zmarłego. Następnie powinna wyjść z skutkiem o wystawienie aktu zgonu. Pomocne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do uzyskania zasiłku pogrzebowego plus stanowi pozytywny do załatwiania kwestii powiązanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Szczecin

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, badany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w którym korzysta przejść się pogrzeb czy innego charakteru pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z agencją pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalisty ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w istocie organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki przeprowadza się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na terytorium ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z górą cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który zakończy ją w profesjonalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a też opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o środowisku, w którym odbędzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza ceremonii to koszt około 300 zł.

Pogrzeb wiążę się więc z mnóstwem formalności i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na wesele w takiej sytuacji mogą tworzyć na wsparcie innych członków rodziny, a też państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po zdobyciu przez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie pragnie być świetny i nawet przy skromnych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej wiadomości o organizacji ceremonii pogrzebowych na stronie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Szczecin

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments