70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Piasek Kwarcowy Łobez

Piasek Kwarcowy Łobez

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym odpowiednie z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest typowym surowcem, jaki znajduje wielkie zastosowanie, nie ale w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wybierają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje więc nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Myślibórz

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego duża wytrzymałość – toż nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy cechuje się największą opornością na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego produkuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz też zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Ma się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi wówczas dokument na tyle popularny i prosty, że bierze się go więcej do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Myślibórz

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie zdobył nie jedynie na gruncie budownictwa, lecz też dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do budowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, lub nawet w mieniu biżuterii oraz oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego udzielają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w smaki najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Myślibórz

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową mocą i dlatego dobrze przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, zwiększamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz też antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą uzyskuje się zarówno do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Myślibórz

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć i warunki atmosferyczne. Za sprawą tych dokładnie zalet można je traktować także we tłach, kiedy także do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w dziedzinie nie tylko ze swego szerokiego zastosowania, lecz też ogromnych możliwości ładnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele nowych opcji kolorystycznych, zmieniając tym tymże posadzkę do bliskich spraw i przekonań o tymże jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że samą spośród ważniejszych przestrzeni jest jeszcze ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia muzyce i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Myślibórz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments