70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Bielawa zamów online

Poczta kurier Bielawa zamów online

poczta kurier

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności transakcji online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Lądek-Zdrój jest bardzo proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Lądek-Zdrój

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Lądek-Zdrój zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przyjąć naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej termin dostarczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu paczek na pewno zauważymy również plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się niższa aniżeli opłata za każdą z paczek z osobna. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który musimy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary paczki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary przesyłki i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego lepiej nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Lądek-Zdrój stara się by wszystkie paczki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się przewracać a nawet zostać przyciśnięta przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Lądek-Zdrój odbierając paczkę musi również ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z usług Poczta kurier Lądek-Zdrój .

Zobacz również poczta Kurier