70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Pożyczki warto brać, aby spełniać różne swoje potrzeby i marzenia.

Pożyczki warto brać, aby spełniać różne swoje potrzeby i marzenia.

Pożyczki warto brać, aby spełniać różne swoje potrzeby i marzenia.

Pożyczki warto brać, aby spełniać różne swoje potrzeby i marzenia. Jeśli ktoś jeszcze nie jest do końca przekonany do pożyczek, to powinien zapoznać się z tym artykułem i jego zdanie na ich temat się zmieni.

Pożyczki są w naszym kraju bardzo popularne, jednak każdy z nas powinien na ich temat dowiedzieć się jeszcze nieco więcej. Jeśli więc ktoś chciałby zdobywać taką finansową wiedzę, chociażby na poziomie podstawowym, to powinien zapoznać się z tym artykułem i poznać powody, dla których warto brać pożyczki.

Pożyczki warto brać, aby spełniać różne swoje potrzeby i marzenia.

Ciężko jest znaleźć osobę, która powiedziałaby, że nie przydałby się jej dodatkowy zastrzyk gotówki. Większość raczej z chęcią pozytywnie przywitałaby dodatkowe pieniądze na swoim koncie. Taki zastrzyk pieniędzy może być bardzo dobrze wykorzystany i wcale nie muszą to być różne głupoty. Skąd jednak wziąć te pieniądze? Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie po prostu wzięcie pożyczki.

Czym jest pożyczka?

Większość Polaków ma raczej małe dokładne pojęcie o samych finansach, jak i w ogóle o pojęciach ekonomicznych. Jest to po prostu coś, do czego Polacy raczej nie przykładają zbytniej uwagi, bo nie uważają to, za nic potrzebnego. Nie jest to jednak wina, tylko samych obywateli, lecz także edukacji, której są poddawani, a która nie skupia się na tym, co rzeczywiście będzie przydatne w życiu. Niestety konsekwencje nieznajomości podstawowych pojęć, prowadzą do drobnych porozumień, przez co Polacy nie rozróżniają na przykład takich produktów finansowych, jak pożyczka a kredyt.

Z jednej strony oba produkty dotyczą tego samego, bo budżetu i przekazania pieniędzy na określonych warunkach. Z drugiej jednak opierają się na nieco innym prawie, strony umowy mogą być inne i również ogólna charakterystyka wygląda nieco inaczej. Jednak, czy Polacy zauważają te wszystkie różnice? Oczywiście, że nie. Dlatego właśnie niektóre z nich zostaną zaprezentowane właśnie w tym artykule, jednak przy skupieniu się głównie na aspekcie pożyczek.

Wspominając o kredytach, na uwadze trzeba mieć przede wszystkim to, że oparte są one na prawie bankowym, dlatego też może ich udzielać jedynie bank. Jeśli tylko bank, to nie możemy wziąć kredytu, na przykład z firmy pożyczkowej, która znajduje się gdzieś w naszej okolicy. Wymaga się do kredytu wielu formalności i na końcu i tak może okazać się, że osoba ubiegająca się o kredyt, nie ma zdolności finansowej i nie otrzyma kredytu. Jest to po prostu bardzo dużo zabawy, w zamian za pieniądze, które i tak mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie na jeden cel, a więc w pewien sposób jest to ogromne ograniczenie.

Wróćmy może jednak nieco do tematu pożyczek, bo to na nich właśnie zamierzamy się teraz skupić przez kilka następnych akapitów. Skoro przy kredycie zaczęliśmy od ustawy, to również tutaj tak będzie i ustawa, która reguluje pożyczki, to kodeks cywilny. Można więc już nieco odetchnąć z ulgą, ponieważ dzięki temu pożyczkę jest wziąć o wiele prościej, oczywiście, jeśli dotyczy to zwykłych firm pożyczkowych, a nie takich, które żerują na klientach. Jednak dlaczego mówimy w ogóle o pożyczaniu pieniędzy? Bo są ku temu powody. Przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy warto wziąć pożyczkę i jak to mniej więcej wygląda. Nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji życiowej się znajdziemy, i czy nagle będziemy potrzebować pieniędzy, czy nie. Warto mieć jednak cały czas świadomość, że możliwość tej pożyczki istnieje. Warto pamiętać już teraz, że pożyczkę można uzyskać znacznie łatwiej, niż jest to w przypadku kredytów. Jest tu o wiele mniej formalności i można wręcz otrzymać ją od ręki, nikt nam nie będzie się pytać, kiedy ją i na co wydamy i nikt nas z tego nie rozliczy. Jedyne co interesuje firmę pożyczkową, to aby otrzymywała ona zwroty pieniędzy.

Tutaj jeszcze warto wspomnieć, że pożyczkę można uzyskać także znacznie łatwiej niż kredyt, jeśli ktoś miał na przykład problemy finansowe. Jest tak, dlatego że banki unikają osób, które wezmą u nich kredyt, a następnie mają problemy z jej spłatą. Takie osoby są wtedy zapisywane do Bankowej Listy Niesolidnych Dłużników i o wzięciu w najbliższym czasie większego kredytu praktycznie nie ma mowy. Za to pożyczkę można wziąć dosłownie w każdym momencie, a nieraz jest tak, że nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Na każdą nagłą sytuację

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, co może nas spotkać. Mogą to być naprawdę niecodzienne sytuacje, które będą wymagać szybkiej gotówki i jakieś rozwiązanie będzie trzeba znaleźć. Nie chodzi tu konkretnie o nasze zachcianki, które tak naprawdę możemy przełożyć w czasie, tylko o coś poważniejszego.

Czasem mogą nas spotkać tak tragiczne sytuacje, jak choroba kogoś naprawdę bliskiego, rehabilitacja, wypadek i z tym wszystkim będą się wiązać jakieś koszty. Przecież to jest oczywiste, że nie zawsze jesteśmy na to gotowi. Nikt z nas raczej nie przewiduje takich sytuacji i raczej nigdy nie chce przewidywać, no ale niestety zdarzają się one. Wtedy właśnie ratować nas mogą pożyczki albo pożyczki w formie chwilówek. Nie ma czasu i czasem nawet możliwości, aby wziąć kredyt, więc takie rozwiązanie jest najlepsze. Potrzebujemy szybko pieniędzy, to idziemy dom firmy pożyczkowej i ona nam je daje, nic prostszego już nie ma.

Porzućmy jednak te bardzo czarne myśli i pozostańmy przy tych bardziej, miejmy nadzieję, realnych sytuacjach, takich, jak przykładowo zepsucie się auta. Jeśli dojeżdżamy tym autem każdego dnia do pracy, to może być to dla nas mała tragedia, ponieważ pozbawiamy się możliwości zarobku. Oczywiście od razu trzeba oddać auto do mechanika, jednak nie zawsze są na to pieniądze. Co zrobić w takiej sytuacji? Tu również po prostu najlepiej będzie wziąć pożyczkę i już będzie po kłopocie. Jeśli ktoś dobrze pilnuje swoich finansów, to potem przecież wystarczy tylko regularnie spłacać raty i po kłopocie.

Czy warto, czy nie warto?

Niech nikt teraz sobie nie myśli, że teraz pożyczkę można i powinno się brać z każdym przypadkiem i bez zastanowienia. Oczywiście należy się do tego odpowiednio przygotować i nad tym poważnie zastanowić. Przecież mimo wszystko, jest to zobowiązanie finansowe, które jednak może wymagać nieco starań w spłacie i może mieć swoje konsekwencje.

Pożyczki czasem mogą wydawać się mało korzystne, ze względu na swoje warunki, lecz może być też tak, że będą bardzo korzystne i aż szkoda będzie z nich nie skorzystać. Tak jak w każdej innej firmie, również w takiej, która zajmuje się pożyczkami, istnieją różnego rodzaju promocje i specjalne oferty, które mają zachęcić klientów do częstszego korzystania z ofert. No i czasem może nam się trafić coś naprawdę świetnego, więc jeśli uznamy, że warunki są naprawdę korzystne, to wykorzystajmy pożyczkę na jakiś wcześniej nasz zamierzony cel. Może to być mniejsze oprocentowanie, dłuższy okres spłaty, niskie raty, czy cokolwiek innego, po prostu oferta, która wydaje nam się korzystna.

Niektórzy nie potrafią określić jasno, czy będą w stanie podołać temu, czemu się podjęli. Ludzie mają po prostu tendencję do tego, by rzucać się na głęboką wodę. Niestety nierzadko kończy się to po prostu długami, które potem ciężko jest spłacić. Niech więc każdy, za każdym razem, gdy tylko chce się w jakikolwiek sposób zadłużyć, przemyśli to kilka razy, czy w ogóle go stać na spłatę pożyczki. Oczywiście wziąć pieniądze jest bardzo łatwo, jednak problemy zaczynają się wtedy, gdy trzeba obciąć miesięczny budżet, bo dochodzi do niego kolejny wydatek. Nie ma to być dla nikogo żadne straszenie, tylko zwykłe ostrzeżenie, by nie wpakować się przypadkiem w jakieś kłopoty.

Jeśli ktoś chce wziąć pożyczkę, to niech za wszelką cenę nie kieruje się tym, że firma jest blisko od domu, czy też należy do znajomego. Jest to podejście, które strasznie ogranicza możliwości. Na samym początku należy brać pod uwagę każde przedsiębiorstwo, a następnie selekcjonować je w taki sposób, aby wybrać te, które będzie najkorzystniejsze finansowo. Tylko wtedy odpowiednio ograniczymy wydatki i będziemy mogli wybrać najlepszą ofertę. Czasem może to zając trochę czasu, jednak warto go poświęcić, ponieważ może oznaczać niemałe oszczędności. Niech każdy wybierze sobie różne kryteria i to nimi kieruje się, wybierając firmę pożyczkową.

Dlaczego w ogóle warto?

Mówimy już o wzięciu pożyczki, o tym, że są ku temu bardzo dobre powody, lecz nadal mogą być jacyś czytelnicy, którzy nie do końca są do tego przekonani. Właśnie dlatego przede wszystkim te osoby powinny czytać dalej i dowiedzieć się, dlaczego warto brać pożyczki. Oczywiście każdy będzie miał jeszcze swoje powody, z którymi warto się zapoznać i które warto rozpowszechniać. No ale nie ma co przedłużać i czas poznać te powody.

Każdy z nas ma jakieś marzenia, mniejsze lub większe, ale zawsze jakieś są. Czemu by nie spełniać ich, kiedy jest ku temu okazja? Chyba jednym z częstszych naszych marzeń jest to, aby gdzieś wyjechać, w jakąś podróż, odwiedzić miejsce, które od dziecka nam się marzy. Szkoda by było zestarzeć się, wyłącznie marząc i nie mogąc spełnić takiego marzenia. Każdego się coś od życia należy, więc po prostu trzeba wziąć się w garść i spełnić to marzenie, jeśli będzie okazja. Jaka to może być okazja? Na przykład przecena na bilety lotnicze do wymarzonego miejsca albo też przecena w biurze podróży. W takim momencie nie ma nad czym się zastanawiać, trzeba skorzystać z okazji i wziąć pożyczkę, a spłatą należy martwić się po powrocie. Jeśli na co dzień dbamy o nasze wydatki, to nie powinniśmy mieć problemów ze spłatą pożyczki. Na co więc by tu jeszcze czekać?

Pożyczka to idealny sposób na to, aby się rozwinąć. Może i niektórzy będą w to powątpiewać, ale pożyczka może doprowadzić do osiągania realnych zysków i to pieniężnych. Może nie od razu, bo można to zauważyć nawet dopiero po kilku latach, no ale da się zauważyć. Może to być inwestycja w siebie samego, czy też w kogoś bliskiego. Będzie to coś w rodzaju lekcji, nauki inwestowania, nauki oszczędzania, czy też nawet rozwijanie się w swoim zawodzie. Jednak ważne, aby całkowicie przeznaczyć tę pożyczkę na taką inwestycję i nie marnować jej na głupoty. Czasem na rynek wypuszczane są specjalne, limitowane kursy, które rozwijają umiejętności w jakimś kierunku, lecz tylko ograniczonej liczby osób. To właśnie może być ten sposób na pokazanie się i rozwinięcie, by znaleźć się wśród tych niewielu, którzy ten kurs ukończą.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Jeśli już ktoś otrzyma dostęp do środków pieniężnych i jeszcze ma świadomość, że nikt nie kontroluje jego wydatków, jak to jest w przypadku pożyczek, to może nieco go ponieść wyobraźnia i może wplątać się w kłopoty finansowe. Jeśli już pożycza się pieniądze, to niech to każdy robi rozsądnie. Nawet jeśli pożyczka nie jest na określony cel, to niech każdy z góry taki cel sobie wyznaczy i pamięta, że jest to pewien punkt odniesienia, wobec którego całość tych pieniędzy powinna zostać skierowana. Jeśli coś z pożyczki zostanie, to najlepiej jest to wykorzystać do spłaty kolejnej raty. Niech nikt nie szaleje zbytnio, aby czasem nie wplątał się w spiralę długu.

Kiedy termin raty?

Należy pilnować, aby nigdy nie spóźnić się ze spłatą raty. Niestety, gdy takie coś się stanie, to odsetki mogą być dla nas koszmarem. Trzeba po prostu się pilnować i mieć świadomość, że jeśli się czegoś podejmujemy, to musimy tego odpowiedzialnie dopilnować. Zazwyczaj mamy wyznaczony konkretny termin, do którego dana rata musi znaleźć się na koncie firmy pożyczkowej i zawsze musimy dopilnować, aby ten termin nie był przekroczony. Może to na nas wymusić dodatkowe ograniczenia wydatków, może to nam strasznie obciąć miesięczny budżet, ale trzeba się tego pilnować.

To takie łatwe i szybkie

Jeśli nie zamierzamy się zadłużać na połowę naszego życia, to pożyczka jest najlepszym wyborem. Szczególnie dla szybkich i krótkoterminowych potrzeb. Nie trzeba tyle się męczyć z formalnościami, co przy kredycie. Nie trzeba udowadniać, ile się zarabia, czy ma się długi i innych poufnych danych. Wszystko zachowujemy dla siebie i po prostu podpisujemy umowę. Wystarczy tylko tak naprawdę ruszyć się z domu na kilkanaście minut i będzie po problemie. Nikt nie będzie kontrolować twoich wydatków, jeśli parabank jest uczciwy, to nie będzie ukrytych kosztów. Wszystko będzie jawne i w najprostszej możliwej formie.

Zastanów się wiec teraz, czy pożyczka jest dobrym rozwiązaniem dla ciebie. Czy spełnisz dzięki niej marzenia, będzie Cię stać na naprawę auta, na leki? Czy w jakikolwiek sposób ułatwi Ci życie? Czy stać cię na nią? Jeśli odpowiedź na te pytania jest pozytywna, to powinieneś z niej skorzystać.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments