70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Szczecin

Promocja pieluchy Szczecin

Choroby wieku podeszłego

Ciało pracownika z biegiem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to zaledwie niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Sławno

Choroby wieku starczego to efekt naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, przecież ich wyjście może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a jeszcze kontrole i uwadze w najnaturalniejszych czynnościach. Mogą posiadać problem np. z zwykłą toaletą – wtedy dostępne będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może obchodzić i mężczyzn. To jedna spośród najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Może istnieć objawem chorób układu nerwowego, najczęściej przecież jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Sławno

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale również zastosować odpowiedni program leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to inna z chorób będących zwłaszcza w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia kolei w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, a ostatnie jest u pań po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej miesza się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia myśli i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sytuacje oraz zdarzeń, problemy z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie indywidualny i zapomni ważnych kwestie – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie sam na miasto a nie będzie wiedziałem wrócić – potrafi się to zrobić tragicznie. Zaburzenia myśli to smutna i zła dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Widać więc istnieć ale i otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego produkcję. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest głównie u kobiet po 65. roku bycia – cierpi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, często w początkowym stadium. Choroba jest kluczem procesów wpadających w naczyniach tętniczych w wagę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie potrafią stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób działania i słaba dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie dużych miary alkoholu, ale też uwarunkowania genetyczne. Dużo jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić sposób bycia oraz dietę, a jeszcze minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i leczyć preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania dowodzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może funkcjonować bez widocznych objawów. Istnieją zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Sławno

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments