70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Sprzątanie Lipiany zadzwoń 666484444

Sprzątanie Lipiany zadzwoń 666484444

Pokój alergika

Alergia wziewna to nie bardzo popularna przypadłość, która zamyka w częstym funkcjonowaniu. Sposoby są najbardziej uciążliwe – kurz, pył i nowe alergeny, wzbijają się w górę i przemawiają do swoich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do mycia. Jak sobie spośród nimi rozmawiać? Podpowiadamy!

Sprzątanie Lipiany zadzwoń 666484444

 

Alergia na brud i roztocza

Kurz to mieszanina wielu zabrudzeń – wśród nich spotykają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a jeszcze roztocza. Te to to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze

agd odkurzacze

Nie zawiera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w bloku potrafi być nawet… dobra! Jak powstaje z badań, kontakt z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz układ immunologiczny. Niestety, w przypadku postaci z alergią nawet ta niewielka część może mieszać się z złymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa więcej na skórę. Zanieczyszczenia osadzające się na poduszce, narażają skórę twarzy na pryszcze i zaczerwienienia. Jak więc pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika powinien być spożywany regularnie, nie pamięta choć samej właściwej odpowiedzi, mówiącej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj używa się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, gdyby planujemy w bloku zwierzęta bądź materiały przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych tematów wystroju nie winno być w porządku alergika – mogą mu tylko zaszkodzić. Aby odkurzanie było aktywne warto się do niego należycie zrobić. Niezbędny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne przygotowane są ze profesjonalnego mikrowłókna, które dodaje im oporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zapewniają większą filtrację niż standardowe worki i efektywnie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze dużo – jest w okresie usunąć nawet niewielkie cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto zatem zainwestować w współczesnego modelu urządzenia do konfrontacji z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na ścianie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest czyste zmienianie pościeli i zmywanie jej w co chwila 60 stopniach Celsjusza. Tylko wtedy giną roztocza i bakterie trwające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy myśleć o stałym praniu firan, zasłon, narzut i zagranicznych produktów, w których odkłada się kurz. Nowym trybem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich zawartość i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł stworzony jest ze źródła pokój alergika

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments